Yeşilçam’dan unutulmaz dans sahneleri

Yeşilçam tarihinde yine farklı bir yolculuğa çıkıyoruz. Birçok dans türü Türk sinemasının içinde yer aldı. Harmandalıdan, Kafkas dansına, horondan, kaşık dansına hepsini bir şekilde izleme fırsatı sundu bize Yeşilçam. O anları listeledik, işte Yeşilçam’dan unutulmaz dans sahneleri

Şener Şen / Davaro

Listemize Şener Şen’le başlıyoruz. Davaro filminde köye geri dönüş planı için kadın kılığına girdi ve unutulmaz kaşık dansı ile izleyenleri kahkahaya boğdu. Listemizde Şener Şen kaşık dansı.

Yılmaz Güney & Hülya Koçyiğit / Zeyno

Yeşilçam’ın iki dev ismi ile devam ediyoruz. Yılmaz Güney ile Hülya Koçyiğit’in harmandalı oynadığı Zeyno filmi sırada.

Kemal Sunal / Dokunmayın Şabanıma

Sevgilisinin gözüne girmek isteyen Kemal Sunal, dans öğrenmeye karar veriyor. Ancak dans dersi alırken hayli zorlanıyor. Dokunmayın Şabanıma dans sahnesi listemizde.

Kemal Sunal / Meraklı Köfteci

Sırada yine Kemal Sunal var. Meraklı köfteci filminin unutulmaz bıçaklı horon sahnesi listemizde.

Yaşar Alptekin / Salıncakta 3 kişi

Şimdiki filmimizin adı “Salıncakta 3 kişi”. Yaşar Alptekin’in dans dersi verdiği bu ilginç sahne listede.

Cüneyt Arkın / Baba Kartal

Cüneyt Arkın efsanesi ile devam ediyoruz. Usta oyuncunun rolünün hakkını fazlası ile verdiği Kafkas dansı gerçekten görülmeye değer. Listemizde Baba Kartal filmi.

Türkan Şoray & Kadir İnanır / Devlerin Aşkı

Yeşilçam’ın Sultan lakaplı sanatçısı Türkay Şoray’ın, Kadir İnanır’la birlikte oynadığı Devlerin Aşkı filminde, Sezen Aksu’nun bir parçası olan “kusura bakma” ile dansı listemizde.

Türkan Şoray & Kadir İnanır / Dila Hanım

Yeşilçam ve dans denince belkide herkesin aklına ilk gelen sahne. Başrolünde Türkay Şoray ve Kadir İnanır’ın oynadığı Dila hanım filminin bu unutulmaz sahnesi listemizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir