Uzun süreli romantik bir ilişki için 7 sır

Mutlu çift ne demektir? Mutluluk herkes için ayrı bir anlamı olan bir olgudur ve bu yüzden açıklaması zor bir kavramdır. Aslında birçok insan için mutlu bir ilişki; her iki tarafın da birbirini güvende ve rahat hissettiği aynı zamanda hem üzüntü hem sevinçte ortak yönleri olan ilişki durumudur. Diğerleri için heyecan, macera ve tutku ile bir ilişki demek. Ancak, başarılı bir ilişkinin olması, ilişkide işe yaraması ve ilişkinin devam etmesi için az miktarda ayrıntıya dikkat edilmelidir. Bu makaledeki adımları izlerseniz, her şeyin yerine oturduğunu göreceksiniz, işte Uzun süreli romantik bir ilişki için 7 sır:
7. Eşiniz için orada olun:
Eşiniz için orada olun Hiç kimse partnerinin bulunmadığı bir yerde olmak istemez. Aile, hastalık veya iş ile ilgili problemlerinde yada yakınlarından birinin hayatını kaybetmesi ve zorluklarla karşı karşıya kaldığı durumlarda partneriniz için mutlaka orada olmalısınız. Bununla birlikte, günlük yaşantılarındaki küçük sorunları anlatmalarını isteyerek ve onu dinleyerek zaten onun yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Bunu yapmak ilişkinizi dahada güçlendirecek ve sizi daha çok yakınlaştıracaktır. Ayrıca bu durum sizi sevgilinize veya eşinize daha güvenilir gösterecektir.
6. Ona Hediye Alın:
ona hediye alınKüçük sevgi belirtileri, ilişkiniz için uzun bir yola katkı sağlar. Hediye vermek için sadece doğum günleri veya yıldönümlerini beklemeyin. Küçük hediyeler ya da bir demet çiçek getirerek günlerini neşelendirebilirsiniz. Ayrıca yatakta kahvaltı ile, hatta gün boyunca küçük notlar bırakarak onları şaşkına çevirebilirsiniz. Hediyelerin pahalı veya abartılı olmasına gerek yok – sadece düşünceli ve içtenliğinizin olması yeterli.
5. Onları Takdir Ettiğinizi Söyleyin:
onları takdir ettiğinizi söyleyin
Onlara ne kadar çok şey ifade ettiklerini söylemek için vakit ayırın. Onlarla gurur duyuyorsanız veya hayatınızda onlara sahip olmaktan nasıl sevindiğinizi söyleyin. Bunlar önemsiz gibi gözükebilir, ancak eşinizi son derece mutlu edebilirler.4. Sevgilinizi hafife almayın:
sevgilinizi hafife almayınGerçekten hayatınızda onların varlığı için teşekkür etmeyi öğrenin. Yoğun iş programınızın, ilişkinizin sihrini çalmasına izin vermeyin. Birbiriniz için zaman bulun ve her günün sonunda rahatlatıcı eğlenceli bir şeyler deneyin.
3. İlişkinizde denge ve eşitlik olduğundan emin olun:
İlişkinizde denge ve eşitlik olduğundan emin olunEv işlerini ikiye bölün ve yarısını kendiniz yapın. Eşinizden tüm işleri yapmasını beklemeyin. Düşüncesizlik yapmanız durumunda karşılığında özel muamele beklemeyin. Başarılı bir ilişkide her iki tarafın da bir şeyler yapması gerektiğini unutmayın.
2. Yetişkinler gibi tartışın:
Yetişkinler gibi tartışın Bütün seven çiftler kavga eder, ama asla birbirlerini aşağılayarak değil. Karşılıklı suçlama yapmak yerine çözüm bulmaya odaklanın ve mantıklı olmaya çalışın. Ayrıca, tartışma sonrası her şeyin tatlıya bağlandığını ve devam etmeniz gerektiğini öğrenin. Konu kapandıysa aynı konuları tekrar tekrar açmayın.
1. Ona her zaman “seni çok seviyorum” demeyi ihmal etmeyin:Ona her zaman "seni çok seviyorum" demeyi ihmal etmeyinÜç basit kelime eşiniz için çok şey ifade edebilir. Her gün kelimelerin içine duygu koymak ve ona çok sevdiğinizi söylemek için bir dakikanızı ayırın.

Uzun süreli romantik bir ilişki için 7 sır hakkında sizin de ekleyecekleriniz var mı?

Aylin Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu. Merak, bilgi ve ilgi aşığı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir