Uyku Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Ne Diyor?

Uyuma şeklinizden eşinizle olan ilişkinizi tahmin edilebileceğini hiç düşündünüz mü? Çoğumuz, bu iki şeyin birbiriyle ilişkili olabileceğini düşünmediğimizden pek rahatsız olmayız. Ancak çalışmalar, uyuma pozisyonlarının ilişkiniz hakkında çok şey söyleyebileceklerini gösteriyor.

Olumlu sinyal vermeyen bir pozisyonda uyuyorsanız, sorunu çözmek ve düzeltmek için bir şansınız var. Uyku Pozisyonunuz İlişkiniz Hakkında Ne Diyor? bulmak için birkaç pozisyona göz atalım :
7. Arkaya Dönmek:
Arkaya Dönmek
Bu pozisyon, her iki eşinde dışarıya doğru bakmasını, yani yatağın karşı taraflarında bulunmasını gerektirir. Çiftin iyi bir gece uykusu ihtiyacı olduğunu gösteren bu uyku pozisyonu, nadiren bir ilişki sorunu ya da mesafe koymak anlamına da gelir.
6. Yengeç Pozisyonu:Yengeç pozisyonuBu pozisyonda, çift hangi konumda olursa olsun birbirine dokunmaz; bu, ilişkide sorunlar olduğunu ve birinin açıklamaya ihtiyacı olduğu, diğerinin daha samimi olması gerektiğini gösteriyor. Bu konumu düzeltmenin tek yolu karşı taraftan ne istediğinizi açıkça söylemek ve adımınızı atmak. Uyku pozisyonunuz düşündüğünüzden daha hızlı değişecektir.
5. Zona Pozisyonu:
zona pozisyonu Zona; kadının veya erkeğin omuz boşluğuna başını dayandığı bir konum olarak bilinir; bu, kadının erkeğine bağımlı olduğunu gösterir. Aralarında yalan olmadığını ve güven duygusu belirtisidir.
4. Yastık Sohbeti Pozisyonu:
Yastık Sohbeti PozisyonuBu, her iki tarafında yüz yüze yatarak ve birbirlerine dokunmadan uyuma şekilleridir. Bu ilişki, bire bir iletişim ve konuşma gerektirir. Bu konuşmayı çok geç olmadan önce yapmak gerekir.3. Balayı Uyku Pozisyonu:Balayi uyku pozisyonu Birlikte uyumak için ve yeni olanlar için en iyi uyku pozisyonu. Bu pozisyonda erkek sırt üstü yatıyor ve kadın başını adamın göğsüne bırakıyor, bu pozisyon çiftin yeni bir ilişkide olduğunun bir işaretidir.
2. Aşık Düğümü:
Aşık düğümüBu uyku şekli, bağımsız, samimi ve cinsel olarak aktif olan çiftler için olduğunu söylersek yalan olmaz. Bu pozisyonda, çiftin 10 dakika boyunca bacakları birbirine bağlayarak veya uykuya dalana kadar yüz yüze durmaları durumudur. Birbirini seven çiftler için nihai uyku pozisyonudur.
1. Özgürlük:
Özgürlük Bağımsız olan çiftler herhangi bir fiziksel temas olmadan sırt sırta uzanır, bu pozisyon özgürlük olarak bilinir.

Eminim ki bazılarımız bu pozisyonlarla ilgilidir ve gönderdiğimiz sinyaller partnerinizle olan ilişkinizle eşleşir. İlişkiniz nasıl olacağına dair yeterli işaretimiz varsa, neden ufak değişiklikler yapmayalım? Bu önemli diyalogları yapın, kendinizi ifade edin ve eşinize ne kadar çok şey ifade ettiklerini söyleyin. Uyku pozisyonunuzu yavaşça değiştirin!

Aylin Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu. Merak, bilgi ve ilgi aşığı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir