Türkiye’yi En Çok Güldüren İsimler

Bazen tiyatro sahnesinde, bazen Yeşilçam filminde, bazen bir televizyon programında, bazende standup showunda seyirciye bir şekilde ulaştılar ve çok ama çok güldürdüler. Onlar Türkiye’nin kahkaha makineleri oldular. Sizler için listeledik,

işte Türkiye’yi en çok güldüren isimlerden…

Şahan Gökbakar

Önce bir televizyon programı ile çıktı karşımıza. Dikkat Şahan Çıkabilirdeki tiplemeleri Türkiye’yi gülmekten kırıp geçirdi. Asıl patlamayı beyaz perdede yaptı. Recep İvedik serisi milyonları kahkahaya boğdu. Şahan Gökbakar listemizde.

Nejat Uygur

Tiyatro sahnesinden başlayan kahkaha fırtınası tüm Türkiye’yi sardı. Kendine has uslübü ve esprileri izleyicileri çok güldürdü. Cibali karakolu onun oyunculuğu ile bir başyapıt oldu. Türkiye’yi en çok güldüren isimler listesinde Nejat Uygur’da var.

Yılmaz Erdoğan

90’ların ortasında hayatımıza girdi ve  bir daha çıkmadı. Bir demet tiyatro oyunu ile başlatığı kahkaha tufanını, sinema filmleri ile devam ettirdi. Yılmaz Erdoğan sıralamada.

Zeli Alasya – Metin Akpınar

Öyle bütünleşmiş bir ikiliydi ki sanki tek bir kişi gibilerdi. Yeşilçam’da beraber oynadıkları filmler, gülme krizine soktukları tiyatrolar, kabareler. Listede Zeki Alasya, Metin Akpınar.

Levent Kırca

Yıllarca ekranları başında oturanları kahkaha seline boğdu. Olacak o kadar efsanesi ile unutulmaz skeçlerin yaratıcısı oldu. Televizyon programı, tiyatro ve sinema hepsinde çok başarılıydı, hepsinde çok güldürdü. Türkiye’yi en çok güldürenlere Levent Kırca’da var.

Cem Yılmaz

Türkiye standup kavramını onunla öğrendi. Tek kişilik showu milyonları güldürdü. Ne zaman ekranlarda görülse herkes gülme moduna geçti. Filmlerinde sinema salonları kahkaha kutusuna dönüştü. Listemizde Cem yılmaz sıralamada.

Şener Şen

Her rolü, her karakteri ayrı ayrı bir klasik haline geldi. Bütün komik replikleri yıllarca ezberlendi. Filmde o gözüktüğü anda komedi başlamış demekti. Şener Şen listemizde.

Kemal Sunal

İşte Türkiye’yi en çok güldüren adam. Bazen hiç konuşmadan bile güldürdü. Onun başka bir sihiri vardı. Televizyonda filmleri 850 kez tekrar yayınlandı ama yine herkes güldü. Listemizde zirvede Kemal Sunal var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir