Televizyon Tarihinden En Absürt Diziler

Ziyaretçilerimiz için televizyon tarihinin en marjinal dizilerini derledik. Kimi zaman anlam veremediğimiz, kimi zaman aklımızı başımızdan alan, kimi zaman da güldüren diziler bunlar. Televizyon tarihinde bir yolculuğa çıkıyoruz şimdi. İşte Televizyon tarihinden en en absürt diziler

Eski Diziler

Bücür Cadı

Bücür Cadı Zeliş ve annesi maddi açıdan zor dönemlerden geçmektedir. Zeliş, iyiliksever örnek bir çocuk olduğu için gece rüyasında bir melek tarafından özel güçler verilerek ödüllendirilir ve özelleştirilir. Listemizde “Bücür Cadı”.

Ana

Hep mafyalar baba olacak değil ya, bu kez mafya anası var karşımızda. Ayşen Gruda’nın canlandırdığı ana karakteri ve baba Şehmuz’un çekişmeleri tüm dizi boyunca devam eder. Listemizde “Ana” dizisi.

İyi Aile Robotu

Sultanahmet’te esnaflık yapan Turgut bir gün iş yerinde Japon bir aile ile tanışır. Misafirperverliklerinden çok memnun kalan Japon aile ülkelerine döner dönmez Turgut’a son teknoloji ile üretilmiş robot gönderir. Dizideki bütün olaylar bu robotu gelişi ile başlar. “İyi aile robotu” listemizde.

Ruhsar

Mazhar Ruhsar çiftinin evliliğinden kısa bir süre sonra Ruhsar hayata gözlerini yumar. Ancak Ruhsar’ın ruhu dizi boyunca Mazhar’ın peşinde dolaşmaya devam eder. “Ruhsar” dizisi listemizde sıralamada.

Çarli

Talat karakterine, Amerika’da vefat eden amcası Recep Albert tarafından bir maymun emanet edilir. Çarli adındaki maymunun gelişi ile dizideki hikayelerde gelişir. Televizyon tarihinin en absürt dizilerinde “Çarli” sıralamada.

Kaygısızlar

3 kadın ve 36 çocuk sahibi Memnun Kaygısız evi geçindirme konusunda ne yapacağını bilemeyince aklına asker arkadaşı İsmail’in yanına, yani İstanbul’a gitmek gelir. 40 kişi ile İsmail’in evine çöken Kaygısız’ların komik hikayesi tüm dizi boyunca devam eder. Listemizde “Kaygısızlar”.

Uzaylı Zekiye

Evde kalmış Zekiye kozmik olaylardan etkilenerek çeşitli güçler kazanır. Artık hem sihirli güçlere sahip, hem de biraz geri akıllıdır. Bütün dizi boyunca ilginç olaylar örgüsü sürer gider. En absürt dizilerde “Uzaylı Zekiye”.

Leyla ile Mecnun

Tartışmasız absürt komedi dizileri arasında en iyisi. Temel olarak efsanevi karakterler Leyla ile Mecnun’un üzerine kurgulanan dizide olaylar hep absült şekilde gelişir. “Leyla ile Mecnun” listemizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir