Sınırları Zorlayan Cüneyt Arkın Sahneleri

Bir Yeşilçam ustası, duayen ve fenomen. Evet, O isimden bahsediyoruz, Cüneyt Arkın. Her rolde, her filmde O’nun sihirli dokunuşları Türk sinemasına büyük renk kattı. Ziyaretçilerimiz için bir liste hazırladık, işte

Sınırları Zorlayan Cüneyt Arkın Sahneleri

İntikam Benim (1983)

Prensiplerine son derece bağlı bir rolde izlediğimiz Cüneyt Arkın, önce karate yapan kadınlara ilginç bir şekilde karşılık verdi. Ardından da hemcinslerini adeta kum torbasına çevirerek sınırları zorladı. “İntikam Benim” filmi.

Bombacı

Cüneyt abimiz evinde üzüntülü bir halde otururken kapı çalıyor ve şüpheli bir şahıs eve geliyor. Gelenin ne olduğunu, kim olduğunu çözmeye çalışırken de, ses efektlerinin tavan yaptığı anlar başlıyor. Klasik dövüş görüntülerinin dışına çıkmaya çalışan sahneye, Cüneyt Arkın efsane bir şekilde son veriyor. Bombacı filmindeki bu unutulmaz anlar listemizde.

Kaplanlar (1985)

Türk sinemasında yaşanmış maddi zorlukları herkes bilir. İmkansızlıklar içinde herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Filme zenginlik katmak için öyle görsel efektlerin doyurucu olması falan söz konusu değil, iletilmek istenen mesaj izleyiciye verilsin yeter. İşte tüm bu yazdıklarımızı anlatan müthiş bir örnek var. Kaplanlar filminde Cüneyt Arkın’ın peşine düşen arabaların, sahnenin sonunda geldiği durum listemizde.

Ölüm Savaşçısı (1984)

Ninjaların konu olduğu birçok film yapıldı bugüne kadar ama hiçbiri Ölüm savaşçısındaki kadar etkili olmadı. Cüneyt Arkın, korkusuz, zeki, çeşitli numaraları ile tam bir ölüm makinesi olan ninjaları çok güzel atlatıyor ve film boyunca da sayısına bakmaksızın hepsini bir güzel dövüyor. Cüneyt Arkın’ın ninja ordusunu dize getirdiği bu film, listemizde.

Korkusuz Cengaver

Arkasına bakmadan kaçarken belki de bana karada ölüm yok diye düşünüyordu Anthon. Mesafeler arttıkça gözleri görmeyen Şahin beyden kolayca kaçacağını sanıyordu ama yanılıyordu. Korkusuz Cengaver filminde etrafına “sessiz olun” dedi Cüneyt Arkın ve devamında o efsane replik döküldü ağzından.

Dünyayı Kurtaran Adam (1982)

Listemizde Yeşilçam’ın belkide en kült, en fantastik filmi “Dünyayı Kurtaran Adam”. Dünyaca ünlü yıldız savaşları filminin Türkiye uzantısı olarak başlayan yapım, daha sonra adeta kontrolden çıkıyor. Birçok efsane sahneye sahip filmde en güzeli finalde karşımıza çıkıyor. En büyük düşmanını, buraya dikkat! yumrukları ile ortadan ikiye ayıran Cüneyt Arkın dünyayı kurtarmayı başarıyor.

Kara Murat Fatih’in Fermanı (1972)

Cüneyt Arkın’a hayranlığımızın arkasındaki en önemli filmler Kara Murat serisi oldu desek, çok da abartmış olmayız. Çizgi roman olarak başlayan sonrasında usta aktörün can vermesi ile ilginç bir seriye dönüşen Kara Murat’ta unutulmaz sahneler izledik. Ama hiçbiri vücuduna saplanan okları söküp, düşmanının iki gözüne ve boğazına geri yolladığı kadar güzel olamadı. “Kara Murat Fatih’in Fermanı” listemizde.

Sevdam Benim (1987)

Filmi izlemeyip ismine baksanız Yeşilçam’ın klasik aşk filmlerinden biri sanırsınız. Ama öyle değil Cüneyt Arkın’ın akılları zorladığı bir film. Zincirlerinden kurtulmak için kolunu koparan, bunla da yetinmeyip, diğer eliyle adeta Rambo’ya dönüşen bir Cüneyt Arkın var bu filmde. Muhteşem sahneleri ile “Sevdam Benim” filmi sıralamada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir