Kanser Belirtilerinin En Sık Görülen Türleri ve Farkında Olmanız Gereken Belirtiler

Kanser, insanlığın dünyada karşılaştığı en ölümcül hastalıklardan biridir. Bir kalite dergisinin yaptığı son araştırmaya göre, erkeklerin ve kadınların yüzde 40’ından fazlasına ömürleri boyunca kanser teşhisi konacak. Belirtileri ayırt edebilme olanağı ile tanı konabilecek insanlar için, yararlı olabilecek bazı bilgileri burada paylaşıyoruz.

Olası Kanser Türleri:

Tutarlı Öksürük
kanserde tutarlı öksürük. Sulanmış kan şeklinde tükürüğe yol açan tutarlı öksürük, bronşit gibi basit bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Ancak sorun devam ederse, çok fazla zaman kaybetmeden bir doktora görünmelisiniz. Kanser belirtileri nelerdir? Sulanmış kan şeklinde tükürüğe yol açan tutarlı öksürük, bronşit gibi basit bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Ancak sorun devam ederse, çok fazla zaman kaybetmeden bir doktora görünmelisiniz.

Bağırsak Alışkanlıklarında Değişim
Bağırsak Alışkanlıklarında Değişim Kanser Belirtisi mi? Bağırsak alışkanlıklarındaki değişim genellikle sıvı ve diyet alımıyla ilgilidir. Doktorlar, ince dışkı boyutu ile kolon kanserinin bağlantısını tespit etmişlerdir. Kanser sorunu, herhangi bir rahatlama olmaksızın sürekli ishal halinde devam edebilir.Bağırsak alışkanlıklarındaki değişim genellikle sıvı ve diyet alımıyla ilgilidir. Doktorlar, ince dışkı boyutu ile kolon kanserinin bağlantısını tespit etmişlerdir. Kanser sorunu, herhangi bir rahatlama olmaksızın sürekli ishal halinde devam edebilir.

Dışkıda Kan Görülmesi
Dışkıda kan görülmesi kanser belirtisi mi? Burada bahsedilen problemler gibi, dışkıda kan varlığı; küçük ve geçici bir sorununun işareti olabilir veya dinlenme gerektiren bir mide sorununun işareti olabilir. Bununla birlikte, daimi olarak dışkıda kan görmeniz durumunda acilen muayeneye gitmeniz gerektiği kesindir.Burada bahsedilen problemler gibi, dışkıda kan varlığı; küçük ve geçici bir sorununun işareti olabilir veya dinlenme gerektiren bir mide sorununun işareti olabilir. Bununla birlikte, daimi olarak dışkıda kan görmeniz durumunda acilen muayeneye gitmeniz gerektiği kesindir.

Düşük Kan Sayımı (Düşük kan değerleri)
Düşük Kan Sayımı (Düşük kan değerleri) Anemi veya düşük kan sayımı, muzdarip kişinin vücudundaki gerekli kan sayımından daha az olma eğiliminde olduğu bir durumdur (düşük kan değeri). Böyle bir durum gerçekten bozulan kanın ve birçok kanser tipinin bir nedeni olabilir.Anemi veya düşük kan sayımı, muzdarip kişinin vücudundaki gerekli kan sayımından daha az olma eğiliminde olduğu bir durumdur (düşük kan değeri). Böyle bir durum gerçekten bozulan kanın ve birçok kanser tipinin bir nedeni olabilir.

Meme Kanseri Teşhisi
Meme kanseri teşhisi. Çoğu kez meme üzerinde kist ve kanserli olmayan tümörler oluşabilir. Ancak bu, her göğüs yumrusunu veya topaklarını araştırmamanız gerektiği anlamına gelmez. Tüm meme yumruları, meme kanseri riski nedeniyle dikkatlice yoklanmalıdır.
Çoğu kez meme üzerinde kist ve kanserli olmayan tümörler oluşabilir. Ancak bu, her göğüs yumrusunu veya topaklarını araştırmamanız gerektiği anlamına gelmez. Tüm meme yumruları, meme kanseri riski nedeniyle dikkatlice yoklanmalıdır.

Testislerde Şişlik
Testislerde şişlik. Testis kanseri ile ilgili sorunları olan erkeklerin çoğu bölgede ağrısız şişlikler yaşarlar. Hatta bazı erkeklerin testis büyümesinden kaynaklı olabilir. Sorunun teşhisi için aylık testis muayenelerini düzenli olarak takip etmeniz önerilir.
Testis kanseri ile ilgili sorunları olan erkeklerin çoğu bölgede ağrısız şişlikler yaşarlar. Hatta bazı erkeklerin testis büyümesinden kaynaklı olabilir. Sorunun teşhisi için aylık testis muayenelerini düzenli olarak takip etmeniz önerilir.

İdrara Çıkma Değişikliği
idrara çıkma değişikliği, tuvalete sık gitme, çok sık işeme. İdrara çıkma sıklığı ve değişimleri tehdit edici bir işaret olabilir. Düşük idrar veya az miktarda idrar da dahil olmak üzere mesane işlevlerinde değişiklikler yaşanması, kanser ve onun tehditleri altına girebilir.
İdrara çıkma sıklığı ve değişimleri tehdit edici bir işaret olabilir. Düşük idrar veya az miktarda idrar da dahil olmak üzere mesane işlevlerinde değişiklikler yaşanması, kanser ve onun tehditleri altına girebilir.

İdrarda Kan Görülmesi
idrarda kan görülmesi, çişte kan görmek. Yukarıda işaret ettiğimiz idrar rahatsızlığının semptomlarından biri, giderek artan bir endişe işaretidir. Bu durum idrar yolu enfeksiyonu, böbrek kanseri veya mesane kanseri sebep olabilir. Her üç hastalık gerçekten de nüfuz edicidir ve müdahale yapılmazsa kansere neden olabilir.
Yukarıda işaret ettiğimiz idrar rahatsızlığının semptomlarından biri, giderek artan bir endişe işaretidir. Bu durum idrar yolu enfeksiyonu, böbrek kanseri veya mesane kanseri sebep olabilir. Her üç hastalık gerçekten de nüfuz edicidir ve müdahale yapılmazsa kansere neden olabilir.

Uzun Süreli Devam Eden Ses Kısıklığı
Uzun Süreli Devam Eden Ses Kısıklığı Uzun süre devam eden ses kısıklığı bir endişe işareti olarak kabul edilebilir ve soruyla ilgili daha fazla bilgi bulmak için değerlendirilmelidir. Daimi ses kısıklığı, neredeyse her zaman boğazdaki kanser işaretidir.
Uzun süre devam eden ses kısıklığı bir endişe işareti olarak kabul edilebilir ve soruyla ilgili daha fazla bilgi bulmak için değerlendirilmelidir. Daimi ses kısıklığı, neredeyse her zaman boğazdaki kanser işaretidir.

Kalıcı Topak, Yumru, Şişlik ve Bezeler
Kalıcı topak, yumru, şişlik ve bezeler. Yumru ve şişlikler genellikle kist gibi zararsız koşulları temsil eder, ama her zaman dikkatli bir şekilde şişlik tedavisi için profesyonel bir muayene yapılmalıdır. Topaklar ve şişlikler, kanser veya vücutta kansere bağlı olarak şişmiş bir lenf bezi belirtilerini gösterebilir.
Yumru ve şişlikler genellikle kist gibi zararsız koşulları temsil eder, ama her zaman dikkatli bir şekilde şişlik tedavisi için profesyonel bir muayene yapılmalıdır. Topaklar ve şişlikler, kanser veya vücutta kansere bağlı olarak şişmiş bir lenf bezi belirtilerini gösterebilir.

Ciltteki Değişiklikler, Beneklenme
Ciltteki değişiklikler, beneklenme. Düzensiz kenarları olan ve çok sık kanayan çok renklendirilmiş benekler endişe kaynağı olabilir. Büyük benler endişe kaynağıdır. Doktora gidin ve bir benek kaldırma prosedürünü değerlendirmesini en kısa zamanda yaptırın.
Düzensiz kenarları olan ve çok sık kanayan çok renklendirilmiş benekler endişe kaynağı olabilir. Büyük benler endişe kaynağıdır. Doktora gidin ve bir benek kaldırma prosedürünü değerlendirmesini en kısa zamanda yaptırın.

Hazımsızlık, Sindirim Güçlüğü
Hazımsızlık, Sindirim Güçlüğü. Çoğu insan bu deneyimi bir şekilde yaşamış olabilir. Hazımsızlık, ağrılı ve sancılı bir seyirde devam ediyorsa bundan kurtulmak ve harika sonuçlar yakalamak için bir an önce endoskopi yaptırmalısınız. 
Çoğu insan bu deneyimi bir şekilde yaşamış olabilir. Hazımsızlık, ağrılı ve sancılı bir seyirde devam ediyorsa bundan kurtulmak ve harika sonuçlar yakalamak için bir an önce endoskopi yaptırmalısınız.

Anormal ve Olağandışı Vajinal Kanamalar
Anormal ve Olağandışı Vajinal Kanamalar. Kadınlar için, olağandışı vajinal kanama durumları rahim kanserinin önemli bir işaretidir. Cinsel ilişki sırasında veya dönemler arasında kanaması olan kadınlar uyarılmalı ve bu sorunun çözümü için doğru prosedür uygulanmalıdır.
Kadınlar için, olağandışı vajinal kanama durumları rahim kanserinin önemli bir işaretidir. Cinsel ilişki sırasında veya dönemler arasında kanaması olan kadınlar uyarılmalı ve bu sorunun çözümü için doğru prosedür uygulanmalıdır.

Anal Uzuvda Sürekli Kaşınma
Anal uzuvda sürekli kaşınma. Cilt kanseri ile ilgili belirli koşullar, bir kişinin rahatlamasını sağlamak için sürekli olarak anal alanlarında kaşıntı yapmasını gerektirebilir. Neyin yanlış olduğunu görmek için doktorun muayene etmesi ve bir çözüm bulması en iyisidir.
Cilt kanseri ile ilgili belirli koşullar, bir kişinin rahatlamasını sağlamak için sürekli olarak anal alanlarında kaşıntı yapmasını gerektirebilir. Neyin yanlış olduğunu görmek için doktorun muayene etmesi ve bir çözüm bulması en iyisidir.

Hiç Durmayan Başağrısı
Hiç durmayan ve kesilmeyen başağrısı. Baş ağrısının birçok nedeni vardır, bu nedenle bu tür koşullarda anında korkulacak herhangi bir şey yoktur. Ancak, hiçbir şekilde kaybolmayan şiddetli acımasız baş ağrısı endişe vericidir ve doktorunuza bir ziyarette bulunmanız gerekir.
Baş ağrısının birçok nedeni vardır, bu nedenle bu tür koşullarda anında korkulacak herhangi bir şey yoktur. Ancak, hiçbir şekilde kaybolmayan şiddetli acımasız baş ağrısı endişe vericidir ve doktorunuza bir ziyarette bulunmanız gerekir.

 Sağlıcakla Kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir