Instagram’da satış nasıl yapılır ve Instagram’da mağaza nasıl açılır?

Instagram’da satış nasıl yapılır ve İnstagram’da mağaza nasıl açılır diye merak ediyorsanız, Instagram bu konuda yeni bir açıklamada bulundu.

ABD’li Instagram şirketi, bir süredir yeni özellikler üzerinde denemeler yapıyordu. Özellikle mağaza açılımı konusunda denemeler yapan uygulama şirketi, bu özelliği tüm dünyaya yaymadan önce biraz daha geliştirmek istiyordu. Instagram tarafından yapılan açıklamada 8 değişik ülke üzerinde mağaza özelliği konusundaki testlerini sürdürmeye devam edecek. Instagram’ın denemelere devam edeceği yeni ülkeler ise İspanya, İtalya, Fransa, Almanya, Brezilya, Kanada, İngiltere ve Avustralya.

Uygulama içinde alışveriş özelliği sayesinde uygulama kullanıcıları mağaza özelliğinin gelmesinde itibaren Instagram hesaplarından fiyat ve ürün özellikleri gibi e-ticarete daha uygun özelliklerden yararlanabilecek. Bununla birlikte alışverişin bitirilebilmesi için son kısımda uygulamadan markanın kendi e-ticaret sitesine yönlendirilecek.

Güncellemenin ardından ürünler hakkında bilgi almak için e-ticaret sitesini ziyaret etmek veya ürünleri tek tek kontrol etmek zorunda kalmayacak olan kullanıcılar, uygulamada yer alan fiyat, renk, beden vb. etiketler üzerinden ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecek ve sadece satın alma aşamasında uygulamadan çıkarak siteye geçerek ödeme yapacak.

Mağaza özelliğinin diğer ülkelerde ve Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında şu an için net bir tarih belirtilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir