Geçmişten Günümüze Kadın Moda Akımları

Bu makalemizde sizlere derlediğimiz 60′ lardan başlayıp günümüze kadar değişen modaları göstereceğiz. Geçmişten Günümüze Kadın Moda Akımları aşağıda…

60’larda Moda

60’lar mini elbiselerin, eldiven-şapka kombinlerin ve kare desenli kıyafetlerin moda olduğu yıllardı.

70’lerde Moda

70’ler gökkuşağının bütün renklerinin kullanıldığı bir döneme rast geliyor. Bu dönemde İspanyol paça pantolonlar, mini etekler ve çeşitli aksesuarlar revaçtaydı.

80’lerde Moda

80’ler modanın ve dünyanın her anlamda karışık olduğu yıllar. Dünya genelinde çıkan Punk akımları modaya da yansımıştı, spor yapılırken giyilen rengarenk aerobik kıyafetler ve frapan kadınların ısrarlı bir şekilde bir garip saç modelleri, makyajları ve kıyafetleri…

80’lerde ayaklara kadar inen kürk mantolar, büyük vatkalar, yarasa kollar, saçlarda aşırı şekilde kabartma modelleri, neon renkler kullanılan makyaj şekilleri ve hepsinin ötesinde zenginliği gösterme çabası.

90’larda Moda

Geçmişten Günümüze Kadın Moda Akımları sayfamızdan 90’lar bölümün de; Kadınlarda Perma, topuz, tost ve kelebek tokaların moda olduğu yıllar. Kıyafetlerde parlak kalın kemerler, vatkalı kollu ve kısa ceketler, kareli gömlekler, fırfırlı etekler ve belden bağlamalı tişörtler modaydı.

2000’li Yıllarda Moda

2000’li yıllar aslında geçmişten ufak tefek esintilerle ortaya çıkan ve kadınların kendilerini daha özgür hissettiği yıllar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir