Geçmişten Günümüze, Annelerimizin Gardropundan 11 Parça

Tarihin kendisini tekrarlama eğilimi taşıdığını söylüyorlar ve bu da modayla ilgili bir gerçek. Görünüşe göre, moda eğilimleri yuvarlanarak gidip tekrar geri dönüyor. Bazı kadınlar mağazalarda modern kıyafetlerin alışverişinde bulunmak yerine, 60’lı ve 70’li yılların annelerinin gardıroplarındaki güzel kıyafetleri ararlar. Bunu denemelisiniz! Çünkü anneler kendi zamanının kıyafet seçicisiydi.
Limonlu Çay annenizin kıyafetlerini daha dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyor. Kim bilir? Belki geçmişteki bazı ürünler, çok süper ve şık görünüm yaratmanıza ilham verecektir.

Omuz dekolteli maxi elbise

Omuz dekolteli maxi elbise

Uzun elbise gibi görünüyor fakat etek tarzından da ödün vermiyor. Birkaç mevsim için en popüler moda trendlerinden biri olduğunu fark ettiniz mi? Bu sezon, tasarımcılar omuzu açık kıyafetler giymeyi öneriyorlar. Bu eğilimlerden ikisini bir araya getirirsek, annelerimizin kullandığı bu maxi elbiseleri 70’lerde görebiliriz.

Süet mini etek

Süet mini etek

Yine 70’li yıllardan itibaren, genellikle bir yama çalışması tekniği ile yapılan süet veya taklit süetten yapılmış kısa eteklerle tanışın. Daha önce, ağır kemerler takılıyordu. Şimdi bu tür etekler sıradan sandaletlerle kolayca giyilebilir.

Tulum

Tulum

Uzun veya kısa, kot, kalın veya hafif kumaşlardan yapılmış, düz veya baskılı renkli – tekrar döndüler. 90’ların başına kadar farklı tulum versiyonları popülerdi, bu yüzden muhtemelen annenizin veya ablanızın gardıropunda bir çift bulabilirsiniz.

Kısa Tulum

Örme tunik

Örme Tunik

Eski zamanda moda olan elbiseler, tunikler ve benzeri el yapımı versiyonlar, 60’lı yılların her kendine saygılı kadının gardırobunda bulunuyordu. 60’lı yılların modası tekrar döndü – şimdi sahilde yürüyüşe çıkmayı planlıyorsanız böyle bir tunik giyebilirsiniz.

Yüksek belli kot pantolon

yüksek belli kot pantolon

Kotlar hiç modadan çıkmamıştır. Ancak neye benzemeleri gerektiği ve tasarımları konusunda sürekli olarak değişik fikirler mevcut. Günümüzde en popüler kot seçeneklerinden biri, yüksek bel gevşek kot pantolon ya da 80’li yıllara verilecek olan ‘anne kot pantolonları’ olarak adlandırılabilir.

Komik Desenli Tişörtler

Komik desenli tişörtler

Elbette, bir tane satın almak çok kolay. Özellikle bugün neredeyse her markanın sunabileceği çok şey var. Ama bu komik baskılı tişörtü alırken arkadaşlarınızdan hiçbirinin aynı şeyi almayacağından emin olmalısınız.

Parlak Kotlar

Parlak kotlar

Bu görünüm zaman zaman popüler hale gelir, ancak asla uzun süre bizimle kalmaz. Eski kıyafetleriniz arasından bulmaya çalışabilir ve gerçek bir stil simgesi gibi görünebilirsiniz.

Süet Şort

Süet şort

Gerçek deri ürünlere iyi bakım yaparsanız, mükemmel durumda kalır. Belki şimdi birkaç yıl önce olduğu gibi şık bir bej renkte şort bulmak için şanslı olabilirsiniz.

Dantel Bluz

Dantel Bluz

Annelerimiz ve hatta büyükannelerimiz beyaz dantelli bluzlar giyiyordu. Annenizin hâlâ bir tane varsa, ona bir şans daha vermelisiniz.

Bol Pantolonlar

bol pantolonlar

Sadece geniş pantolon değil. Annelerimizin genç olduğu günlerde, etek-pantolonlar bugün olduğu gibi muazzam bir şekilde popülerdi. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var!

Kot Elbiseler

Kot elbiseler

Kot elbiseler yaz ayları için kalıcı bir üründür. Ve daha da önemlisi, istediğiniz herhangi bir kombinle giyebilirsiniz – bir diz boyu hizasında gömlek veya sıkı mini elbise olabilir. Kot olduğu sürece, giymek güzel!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir