Dünyanın En İyi 10 Plajı Hangileri?

Herkes güzel kumsalları sever. Yani, neden sevilmesin ki? Eğlenmek, rahatlamak, arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli vakit geçirmek için harika yerlerdir. Dünyanın dört bir yanında yüzlerce plaj var ve her biri kendi halinde güzel. Bununla birlikte, Dünyanın En İyi 10 Plajı Hangileri? dersek, en iyisini seçmek kolay değil. Sizler için aşağıda bir listesini derledik, buyrun gelsin…
10. Navagio Plajı
Dünyanın en iyi 10 plajı hangileri Listedeki ilk plajımız için Yunanistan’a gidiyoruz. Navagio Beach, Yunanistan’dan gelen kartpostallarda sıklıkla gördüğünüz plaj. Zakynthos Adası’ndaki izole bir koyda bulunur ve oraya sadece teknelerle gidebilirsiniz. Kireçtaşı uçurumları, beyaz kumlu plajları ve açık mavi suyu çok güzel bir plaj. Her yıl binlerce insan için turistik bir cazibe.
9. The Baths:
The baths plajıThe Baths; İngiliz Virgin Adaları’nın üçüncü büyük adası olan Virgin Gorda’nın güney ucunda bulunmaktadır. Plaj, inanılmaz tüneller ve mağara çeşitleri her yerinde büyük kaya parçaları içerir. Bunlar, gelgit esnasında denize ve sele kadar açıktır. Daha dramatik bir görünüm için, kumlu plajlar, kitaplardan tam bir resim veren avuç içi ağaçlarıyla kaplanmıştır.
8. Tapuaetai
Tapuaetai plajıBir ayak adası anlamına gelen Tapuaetai, Cook Adaları’nın Aitutaki atolündeki küçük bir adadır. Bu plaj, 2008’de Avustralya’nın Önde Gelen Plaj ödülünü kazandı. Aitutaki lagünün çarpıcı bir manzarasını seyredebilirsiniz. Gelgit düşük olduğunda kum kıyısında iyi bir mesafeye kadar yürüyüş yapabilirsiniz.
7. Zlatni Sıçan Plajızlatni rat plajıGolden Beach olarak da bilinen bu yer, dünyanın en ünlü plajlarından birisidir ve Hırvatistan’da en iyi turizm merkezidir. Zlatni Rat, gelgit, rüzgar ve akımlara bağlı olarak şeklini değiştiren dar bir beyaz çakıl taşlı plajdır. Bol şehrinde yer almaktadır.
6. Ölüdeniz Plajı (Ölüdeniz Koyu)
Ölüdeniz koyuBurası da güzel ülkemizden. Fotoğrafların muhteşem çıktığı güzel bir kumsal arıyorsanız, o zaman Ölüdeniz koyune gitmelisiniz.Ölüdeniz, Türkiye’nin güneybatısında, Ege Denizi’ndeki küçük bir koydur. Mavi koyun kumlu bir plajı var. Bu kumsal hakkında en iyi şey, içinde renkli olan turkuaz gölgelerdir. Plaj, inanılmaz panoramik manzarasına sahip olması nedeniyle yamaç paraşütü için en iyi yer olarak kabul edilmektedir.
5. Anse Source D’Argent Plajı
Anse-Source-DArgent PlajıMuhtemelen dergilerde birkaç kez yer aldığı için bu plajı tanıyacaksınız. Anse Source D’Argent, Seyşeller’in küçük adasında La Digue’de yer almaktadır. Bu özel plaj, pembe kumlu plajları ve iç kısmı hindistan cevizi ağaçları ile kıyı şeridi üzerinde yer alan büyük granit kayaların mükemmel bir kombinasyonunu içeriyor.
4. Tulum PlajıTulum plajıTulum, Meksika’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Bir zamanlar Coba Maya şehri için liman olarak kullanılıyordu. Plaj, MS 1200 yılının ilk günlerinde yeniden yaratılmıştır. Plaj kendi başına olağanüstü olsa da, burayı özel kılan yakınlarındaki Maya harabeleridir.
3. Trunk BayTrunk bay plajıTrunk Bay, Amerika Birleşik Devletleri, Virgin Adaları’ndaki St. John’da bulunan Milli Park plajıdır. Bu plaj, özellikle gemi gezisine çıkan yolcuların uğrak yeri. Plaj; büfe, duş, tuvalet ve hatta can kurtaran içeren birçok imkana sahiptir. Ancak en iyi özelliği, mercan kayalıkları boyunca su altına dalış yapabilmek.
2. Maya Bay – Maya KörfeziMaya bay - Maya körfeziMaya Koyu, Phi Adaları’nın ikinci büyük Adası olan Koh Phi Phi Leh tepelerinde yer almaktadır. Koy bir dizi deniz yaşamına sahiptir ve dalıcılar için harika bir yer sağlar. Çevresi dik kalker tepeleri ile çevrilidir. Ziyaret etmek ve iyi vakit geçirmek isteyen turistler için harika bir yer.
1. Whitehaven PlajıWhitehaven PlajıWhitsunday Adaları’nda bulunan Whitehaven,% 98 saf silis kumdan oluşan 6 km uzunluğunda bir plaja sahiptir. Kum öylesine saf ki Hubble Teleskop merceklerini inşa etmek için kullanılıyor. Plajın yakınında, gelgitin kumları güzel renkler oluşturduğu bir koy var.

Sizin de bildiğiniz plajlar varsa yoruma ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir