Bütün erkeklerin bir ilişki içerisinde istediği 6 şey

Biz kadınlar genellikle erkeklerin ne istediği konusunu göz ardı etmeye meyilliyizdir. İlişkilerin çoğu, kızın ne düşündüğüne ve neyi arzuladığına odaklanır. Fakat, başarılı bir ilişkinin sürdürmenin iki taraflı olduğunu ve buna erkeklerin de dahil olduğunu unutmamalıyız. Uzun ve mutlu bir ilişkiyi sürdürebilmek için, insanların istediği şeyleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bütün erkeklerin bir ilişki içerisinde istediği 6 şey aşağıda listelenmiştir;

Erkeklerin beklentileri:

6. Övgü ve kabulÖvgü ve kabul Erkeklerin kadınlara oranla daha büyük egolara sahip olduğunu inkar etmeyelim. Kadınlar sürekli bir onaylanma ihtiyacı duysalar da, erkekler de bazen buna ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, işlerinden, hırslarından ve neredeyse her şeylerinden eşlerinin bir onaylama hissini duymaları gerekebiliyor. Yani bayanlar, eğer erkeklerin sizin gibi belirgin bu yönleri varsa, ona bildirmekten çekinmeyin. Bu onları kibirli yapmaz, aksine kendilerini iyi hissettirir ve karşılığında size daha iyi davranırlar.

5. SaygıSaygıErkeklerin bazen hak ettikleri saygıyı görmek için can attıklarını görebilirsiniz. Buna erkekçe bir duygu diyebilirsiniz, ancak önemsediği insanların saygısına sahip olmak onlara çok şey ifade etmektedir. Özellikle bu durum eşinin ve sevdiklerinin saygısını içerir. Erkekler, yaptıkları iş ve aldıkları kararlar açısından, partnerleri tarafından saygı görmek isterler. Onlara saygı duymuyorsanız, o zamanda onun içindeki güvensizlik duygusunu hissedebilirsiniz.

4. Cinsel İlişkicinsellikBaşarılı bir ilişkinin yaşamsal bir parçası sağlıklı iletişim ve cinsel ilişkidir. Hem erkekler hem de kadınlar, bir ilişki içerisinde gelişmek için samimiyete ihtiyaç duyar. Daha basit terimlerle erkekler, cinsel ilişkinin, kadının hâlâ onları çekici bulduğunu hissetmenin bir yolu olarak görürler. Buna bir çeşit özgüven diyebilirsiniz.

3. Duygusal Yakınlıkduygusal yakınlıkKadınların cinsel açıdan açılabilmesi için zamana ihtiyacı olduğu gibi, erkekler de kendilerini duygusal olarak ifade etme zamanını beklerler. Aslında, onları bu konuda açabilirseniz, sevgi dolu bir kız arkadaş ya da iyi bir eş olarak başarılı olduğunuzu gösterir. Her zaman yanında olun, onunla konuşarak aynı zamanda dinleyin, sonuçlar hoşunuza gidecek.

2. BoşlukBoşlukAslında ilginç olan bir ilişki içinde her anı birlikte geçirmek isteyen kadınlardır. Erkekler ise diğer taraftan kendi alanlarını belirlerler ve “yalnız vakit geçirmek” isterler. Ona biraz boşluk bırakın, arkadaşlarıyla arada bir takılması için dışarı çıkmasına izin verin ve futbol maçlarını izlerken onu rahat bırakın. Ona boşluk bırakmak, ilişkinizi daha da güçlendirecek ve yanında yokluğunuzu hissettiğinde sonunda size dönecektir.
1. GüvenlikGüvenlikErkekler için güvenlik, bir ilişkide önemli bir faktördür. Çoğu zaman biz kadınlar, bir erkeğin sevgideki bağlanma sorunlarından dolayı şikayetçi oluruz, ancak erkekler bağlandıktan sonra uzun süre kalırlar. Güvenlik sadece kadınların onları terk etmesi anlamına gelmez, aynı zamanda umutlarını ve hayallerini onunla paylaşma konusunda güvence altına alması demektir. O belirli kişi ile geleceği inşa etmek demektir.

Aylin Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu. Merak, bilgi ve ilgi aşığı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir