Birinin sizden hoşlandığının 13 işareti

Masum dostluklar her zaman masum kalmazlar. Bazen daha romantik bir kapıya açılırlar. Bazı özel işaretler ararsanız, karşınızdaki kişinin romantik hisleri olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bazı insanlar bu işaretleri okumakta ve ince ipuçlarını anlamakta daha başarılıdırlar. Tabii ki birisinin sizi sevip beğenmediğini bilmek için kusursuz bir yol yoktur, ancak çoğu insan arasında yaygın olan bazı önemli işaretler vardır. Ve eğer bu işaretleri saptarsanız, karşınızdaki kişi içinde yararlı olabilir, duyguları ile mücadele etmektense kendini daha iyi ifade edebilir.

Birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız;

13. Birlikte bir şeyler yapmak için daha fazla ipucu verir.Birlikte bir şeyler yapmak için daha fazla ipucu verir Aslında en belirgin işarettir ve arkadaşınız size dostluğunuzun daha yüksek ve daha derin bir seviyeye ilerlemesini istediklerini söylemeye çalışırlar. Sizin, hayatlarında çok büyük değere sahip olduğunuz anlamına gelir.

12. Sık sık sizinle çarpışır veya karşılaşmaya çalışırSık sık sizinle çarpışır veya karşılaşmaya çalışırBeklemediğiniz anlarda ve şaşırtıcı yerlerde sizinle çarpışmaya veya karşılaşmaya çalışır. Aslında, kişinin bilmeden veya kazara yaptığı bir durum olabilir ama işin doğrusu size yakın olmak istemesi ya da fırsat araması.

11. Sizinle ilgilenirlersizinle ilgilenirlerGörüşmelerinize çok dikkat ederseniz, kişinin size çok fazla dikkat gösterdiğini göreceksiniz. İlgi alanlarınızın, hobilerinizin, boş zamanlarında ne yapmak istediklerinizin vb. olduğunu bilmek istiyordur.

10. Size sürekli iltifat ederSize sürekli iltifat ederKarşınızdaki kişi sürekli size iltifat etme durumundaysa sizinle ilgileniyor demektir. İltifat çok masum olabilir, ancak bazen gülümsemenizi, saçınızı, kıyafetinizi, vb. hoşlandığını da söyleyebilir.

9. Size karşı daima iyimser ve sahiplenici olurlarSize karşı daima iyimser ve sahiplenici olurlarYanınızda oturmak, birlikte olduğunuzda sizi yakın durmaktan hoşlanırlar, hep güvende olduğunuzdan emin olmak isterler. Size yakın kalmak için çok uğraşırlar. Bu işaretler genellikle kişinin sizinle ilgilendiği anlamına gelir.

8. Küçük dokunuşlar (Size sürekli dokunmaya çalışır)Küçük dokunuşlarKarşınızdaki her zaman size dokunmak için bahaneler arar. Sizi ürpertecek bir şekilde değil ama, rahatsız etmeden tatlı tatlı denilen fazla hissettirmeden. Elinize, yanağınıza, saçlarınıza, ve kolunuza; kişinin size yönelik derin duygularının olduğuna dair ipucu verir.

7. Bir hamle yapma belirtileriBir hamle yapma belirtileriDürüst olmaktan ve gerçek duygularından bahsetmekten çekinirlerse, size karşı bir hamle yapmadan önce küçük ipuçları verirler. Bu, kişinin sizin gibi olabileceği ve dostluğu mahvetmekten korktuğunun bir işaretidir.

6. Size “En yakın arkadaş” gibi davranırEn yakın arkadaşGündelik konuşmalarda “senin en yakın arkadaşın olmak istiyorum” derlerse, bu sizin için daha derin hislere sahip oldukları anlamına gelebilir. O sadece “yakın arkadaş” olarak adlandırıyor olabilir, ancak bu bir  ipucu da olabilir.

5. Olağan dışı göz temasıolağan dışı göz temasıSizinle yaptıkları göz teması, başkaları ile olduğu gibi normal değildir. O aslında sizinle sözlü olmayan olarak iletişim kurmaya çalışıyordur. Bir kişinin duygularını göz teması kurma biçiminden anlamak kolaydır.

4. Her daim seninle yalnız kalmak isterHer daim seninle yalnız kalmak isterHer zaman yalnız kalma ve ortak arkadaşlarınızdan sizi yalnız bırakma şansını ararlar. Bu, sana karşı samimi duygularından dolayıdır.

3. Gelecek planları yaparGelecek planları yaparGelecekteki planlarınızı bilmek isterler, aynı zamanda kendi gelecek planlarını anlatırken, hep sizinde orda olmanızın, iyi zamanlarda ve kötü zamanlarda geleceğinizin bir parçası olacağına dair ipuçları verirler.

2. Farklı beden diliFarklı beden diliGöz temasından sonra vücut dili, kişinin ne hissettiğini göstermekte en önemli özelliğidir. Örnek olarak; kadınlar saçlarıyla daha sık oynar ve dudaklarını ısırabilirler.
1. FlörtFlörtBu, herkesin en belirgin işaretidir. Bir utangaç kişi sizinle flört ediyorsa mutlaka size karşı bir ilgisi vardır. Fakat çekici biri size kur yapıyorsa, bazı küçük farklılıkları olsa da bu da size gerçekten ilgi duyduğunu gösterir.

Aylin Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu. Merak, bilgi ve ilgi aşığı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir