90’ların unutulmaz atari oyunları

90’ların başında atari oyunları ve salonları çocukların vazgeçilmez tutkusuydu. Jetonlar havada uçuşur, oyunları oynamaya doyulmazdı. Daha sonra bu heyecan evlere taşındı. İşte o dönemden bir liste; Doksanların unutulmaz atari konsol oyunları…

Street Hoop

Atari oyunları

Sokak basketbolunun bilgisayar oyunu versiyonuydu. Çocukların en sevdiği oyunların başındaydı. Hele bir super shot olayı vardı ki, tadından yenmezdi. Street Hoop atari oyunu listemizde…

Mortal Kombat

Mortal Kombat atari oyunu

Sokak dövüşü oyunuydu. Çocuklar bu oyunu bitirebilmek için az jeton tüketmediler. Mortal kombat atari oyunu listemizde.

Jawbreaker

Jawbreaker atari oyunu

Basit grafikliydi, oynaması kolaydı ama çocukları fena sardı. Noktaları yemeye çalışan bir diş, koca kafalardan kaçardı. Listemizde Jawbreaker atari oyunu.

Sensible Soccer

Sensible soccer atari konsol oyunu

Bilgisayar oyunlarında futbol tutkunu olanların ilk gözdesi bu oyundu. Şimdilerde hayli basit kalan görüntüsü, o dönem çok etkileyiciydi. Sensible soccer atari oyunu listemizde.

Süper Mario

süper mario

90’lı yılların ikinci yarısında yavaş yavaş atariler eve gelmeye başladı. İşte o dönem piyasaya çıkan bu oyun müthiş bir ilgi gördü. Küçük boylu bıyıklı bir adam, önüne gelen engelleri geçmeye çalıştı. Atari oyunlarından Süper Mario listemizde.

River Raid

River raid atari oyunu

Atari salonlarında yine çok jeton bitiren bir başka oyun. Bir savaş uçağı önüne gelen her şeyi vururken benzin almayı ihmal etmemesi gerekiyordu. Listemizde River Raid oyunu.

Winning Eleven

Winning Eleven oyunu

90’ların sonuna doğru ortaya çıkan bu futbol oyunu tam anlamı ile efsaneye dönüştü. Japonca menüsü ve Japonca konuşan spikeri unutulmazdı. Bir çok evde sabahlara kadar bu oyun oynandı. Listemizde Winning Eleven oyunu.

Street Fighter

street fighter oyunu

Bir sokak dövüşü oyunuydu, bu oyunun etkisi sokaklarda tüm dünyayı sardı. O kadar popüler oldu ki, filmi bile çekildi. Her karakteri ayrı efsane oldu ama Ken ve Rio’nun yeri ayrıydı. Listemizde Street Fighter atari oyunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir