90’ların En İyi Slow Pop Şarkıları

Doksanlar demek bir bakıma Türk Popu demek. O dönem içerisinde ortaya çıkan bazı slow pop şarkıları var ki, hala herkesin dilinde. Adeta hep bir klasik olmayı başarmış bu şarkılardan oluşan listemiz ziyaretçilerimiz için hazırlandı.

İşte 90’ların en iyi slow pop şarkıları…

Gökhan Kırdar / Yerine Sevemem

Müthiş etkileyici bir melodi ve müthiş sözler. Gökhan Kırdar’ın insanı ufuklara bakıp daldıran şarkısı “Yerine Sevemem” listemizde.

Yıldız Tilbe / Delikanlım

90’larda en çok dinlenen, radyolarda en çok istek alan şarkılardan biri. Yıldız Tilbe’ye şöhretin kapılarını açan, tesir gücü yüksek şarkısı “Delikanlım”.

Tarkan / Dön Bebeğim

Klasikleşen unutulmaz bir şarkı, Tarkan’ın hasret kokan slowu “Dön Bebeğim” listemizde…

Gülşen / Gel Çarem

Gülşen’in ilk albümün ilk klip şarkısı, baştan sona hüzün kokan şarkısı “Gel Çarem”

Ayna / Ölünce Sevemezsem Seni

Doksanların en iç yakan slowlarından biri. Ayna grubunun tüm Türkiye’yi ağlattığı “Ölünce Sevemezsem Seni” şarkısı listemizde…

Ferda Anıl Yarkın / Sonuna Kadar

En duygusal pop şarkılarından biri. Ferda Anıl Yarkın’ın 90’larda aşıkları bunalıma sokan şarkısı “Sonuna Kadar” sıralamada.

Murat Kekilli / Bu Akşam Ölürüm

Şarkının etkisi o kadar büyük oldu ki, ana haber bültenlerine bile konu oldu. Toplum üzerinde derin izler bırakan Murat Kekilli’nin “Bu Akşam Ölürüm” şarkısı listemizde.

Çelik / Hercai

Melodisi ile, sözleri ile ve klibi ile unutulmaz bir şarkı. Buram buram 90’lar kokan pop slow şarkı. Çelik ve şarkısı “Hercai” listemizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir