3 Günlük Askeri Diyet Kıyafetlerinizi Küçültmeye Yardımcı Olabilir

Askeri diyet, çok kısa bir süre içinde 10 kilo kadar vermenize yardımcı olacağını iddia eden kısa vadeli bir diyet planıdır. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, kilo vermenin yeni yıl kararları arasında popülerlik içinde ilk sırada yer aldığını gösterdi. Bu istatistiklerin bir parçası iseniz, sosisli sandviç ve dondurma yiyerek ekstra kilolardan kurtulmak için bu diyeti deneyebilirsiniz!

Biz de Limonluçay olarak sizinle 3 günlük askeri diyeti paylaşmak istedik.

Neden Bu Kadar Popüler?

Askeri diyet neden bu kadar polüler Sadece 3 gün sürmesi bu diyetin en çekici yanlarından biridir. Çok kısa bir süre içinde 10 kilo kadar verilmesi iddia ediliyor. Ancak tam olarak beslenme planı takip ederseniz bu sonuçları elde edebilirsiniz.
Diyetin diğer bir çekici yanı takip etmenin kolay olması. Kalori saymak ve pahalı takviyeler için liste hazırlamaya gerek yok. En yakın marketten alabileceğiniz malzemeler yeterli.

Askeri diyet ile metabolizmanın hızlandırılması hedefleniyor. Kısa bir süre içinde kalori alımını azaltarak, yağ kütlesinden kurtulacaksınız. Ama tipik bir açlık diyeti değil. Kalorisi düşük, ama verimli bir gün için gereken enerjiyi sağlar. Sağlıklı yağlar, karbonhidratlar, proteinler içerir.

1.Gün:Askeri diyette 1. gün

  • Kahvaltı: Bir fincan sıcak içecek (kahve veya çay), bir dilim kızarmış ekmek (kepekli daha iyidir), 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi, bir greyfurtun yarısı.
  • Öğle yemeği: Bir fincan sıcak içecek (kahve veya çay), bir dilim kızarmış ekmek, yarım fincan boyutlarında ton balığı.
  • Akşam yemeği: yaklaşık 85 gram et (kaynar su veya buharda pişirilmiş), bir fincan yeşil fasulye, bir muzun yarısı, bir küçük elma, ve bir bardak vanilyalı dondurma ile kendinizi şımartabilirsiniz (bu yemeği sevdim! ).

2. Gün:Askeri diyette 2. gün

  • Kahvaltı: Bir dilim kızarmış ekmek (kepekli ekmek daha iyidir), bir katı haşlanmış yumurta, bir muzun yarısı.
  • Öğle yemeği: Bir kez daha sert kaynamış yumurta, 5 tuzlu kraker, süzme peynir.
  • Akşam yemeği: 2 sosisli sandviç (daha da fazla içmeye başlıyor!) Bir çörek, yarım bardak havuç, bir fincan brokoli, bir bardak muzun yarısı 1/2 bardak vanilyalı dondurma ile kaplayabiliyorsunuz. !)
  • Akşam yemeği: 2 sosisli sandviç (daha da enteresan olmaya başlıyor!) Bir havuç, brokoli, yarım muz ve yarım vanilyalı dondurma sanırım hak ettik.!)

3. Gün:Askeri diyette 3. gün

  • Kahvaltı: Bir dilim kaşar peyniri ve bir küçük elma ile 5 tuzlu kraker.
  • Öğle yemeği: Bir dilim kızarmış ekmek (kepekli yine daha iyidir), bir yumurta (hafif öğle yemeği).
  • Ton balığı, yarım muz ve büyük bir vanilyalı dondurma.

Önerilerimiz:3 Günlük Askeri Diyet Kıyafetlerinizi Küçültmeye Yardımcı Olabilir. Askeri diyet, çok kısa bir süre içinde 10 kilo kadar vermenize yardımcı olacağını iddia eden kısa vadeli bir diyet planıdır. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, kilo vermenin yeni yıl kararları arasında popülerlik içinde ilk sırada yer aldığını gösterdi. Bu istatistiklerin bir parçası iseniz, sosisli sandviç ve dondurma yiyerek ekstra kilolardan kurtulmak için bu diyeti deneyebilirsiniz! Biz de Limonluçay olarak sizinle 3 günlük askeri diyeti paylaşmak istedik.Daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız, 3 gün boyunca diyeti takip edin ve sonraki 4 gün boyunca normal yiyecekler yiyin. Ve, eğer kilonuzu geri istemiyorsanız bu 4 gün boyunca fazla yemeyin. Amacınıza ulaşana kadar birkaç hafta boyunca Askeri diyetini tekrarlayın. Bütün bir ay boyunca bu beslenme planına bağlı kalmanız tavsiye edilir.

Güne bir bardak su ile başlamayı alışkanlık edin. Her yemekten önce iki bardak su için. Su doluluk yaratır, iştahınızı azaltır ve daha uzun süre tokluk hissetmenize yardımcı olur. Normal beslenme 4 gün boyunca içme suyu hakkında unutma.

Birbirinizi kontrol etmek ve motive etmek için bir diyet arkadaşı bulun! Bunu yaparsanız, başarma olasılığınız daha yüksektir.

Ciddi kalori kısıtlamak, herkes için uygun değildir. Her zaman herhangi bir yeni diyete başlamadan önce bir doktora danışmak sizin için en iyisi olacaktır. Diyetin sizin için uygun olup olmadığı, sağlığınıza ve doktorunuzun önerilerine bağlıdır.

Aylin Çınar

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu. Merak, bilgi ve ilgi aşığı :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir